День української писемності та мови

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

Дата Дня української мови та писемності припадає на християнське свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Вчімо українську та шануймо її!

Учні Брошнівського професійного лісопромислового ліцею з нагоди Великодня, світлого дня Воскресіння Христового, підготували оригінальну виставку композицій. Дякуємо учням та наставникам за їхню працю, а також усім, хто був причетний до ідеї та організації виставки. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З метою сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров’я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан здоров’я, в межах “Місяця обізнаності про ментальне здоров’я”, який відзначається протягом травня 2024 року  та в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді України Олени Зеленської у Брошнівському професійному лісопромисловому ліцеї […]

У Брошнівському професійному лісопромисловому ліцеї сьогодні на черговому «Дні відкритих дверей» побували учні Шевченківського ліцею, Лолинської та Підлісківської гімназій Вигодської територіальної громади. Протягом екскурсії наші гості побачили сучасні класи, майстерні, їдальню, спортивний зал тощо, а також те, як відбувається навчання за такими спеціальностями, як: • Будівництво (малярство, штукатурні роботи, плиточні роботи) • Електрозварювання та ковальство […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x