Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.
Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу, здійснений радянським тоталітарним режимом, внаслідок якого загинули мільйони українців. Найвразливіші жертви сталінського геноциду – діти та підлітки. Голодомор забрав життя близько 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, але й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Але Голодомор не зламав України. Після десятиліть нищення вона підвелася і в 1991-му поставила крапку в історії сталінської імперії. І нині Україна впевнено зупиняє спроби відродити цю імперію. Впевнено захищає рубежі свободи – свободи власної, свободи Європи.Бо ми народ, який не зламали геноцидом.
Закликаємо всіх долучитися до всеукраїнської акції “Запали Свічку пам’яті” – 27 листопада, о 16:00 запалити свічку у вікнах своїх осель в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.
Ми пам’ятаємо!
День жалю…
День скорботи, печалі
Запалив нашу пам’ять.
Свічки –Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
Підготувала: викладач Косар І. М.
Пропонуємо переглянути коротке відео про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років від Українського інституту національної пам’яті.