22 січня – День Соборності України.

Цим святом відзначають проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року. Також цього дня згадуємо не менш вагому подію, яка відбулася роком раніше – 22 січня 1918 р. – проголошення незалежності Української Народної Республіки.
Проголошення Соборності УНР та ЗУНР – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.
Акт Злуки 22 січня 1919 р. увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній державі.
Національна єдність – обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. Її брак в часи Української революції 1917–1921 років призвів до втрати державності, що в довготерміновій перспективі призвело до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн.
У переддень 71-ї річниці Акту Злуки, 21 січня 1990 року, в Україні відбулася одна з найбільших у тогочасній Центрально-Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Ця подія стала одним із провісників падіння СРСР і відновлення незалежності України.
Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність і соборність України. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.
